top of page

Szlaki rowerowe Drezdenko

Zaktualizowano: 24 kwi

Ścieżki i szlaki rowerowe o nawierzchni utwardzonej - Drezdenko

Trasy rowerowe lubuskie mapa - Drezdenko


Ścieżki rowerowe Drezdenko:


Ścieżka rowerowa Drezdenko-Goszczanowo 

Ścieżka rowerowa na odcinku Drezdenko – Osów (docelowo do Goszczanowa), przebiega po nieczynnym, częściowo rozebranym nasypie kolejowym na trasie byłej linii kolejowej: Stare Bielice - Drezdenko - Osów - Goszczanowo - Murzynowo - Skwierzyna. Ścieżka rowerowa Drezdenko-Grotów 

Ścieżka rowerowa na odcinku Drezdenko – Rąpin (docelowo do Grotowa), przebiega wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 160 w kierunku Międzychód.


Nadleśnictwo Smolarz

Ścieżka zielona

Przebiega od siedziby Nadleśnictwa w kierunku Rezerwatu przyrody Jezioro Łubówko, tworząc pętlę przebiegającą przez malownicze tereny Puszczy Drawskiej. Na terenie Leśnictwa Czarny Las, rozwidla się w kierunku drogi wojewódzkiej nr 160 i dalej do miejscowości Górzyska, potem w kierunku Łęgowa i drogi wojewódzkiej nr 156. Długość - 22 km. Obecna nawierzchnia drogi /trasy rowerowej - większa część to droga leśna, asfalt na odcinku 5 km.


Ścieżka niebieska

Przebiega od siedziby Nadleśnictwa Smolarz w kierunku północnej części Jeziora Łubowo, dalej w kierunku miejscowości Drawiny. Zahacza także o poniemieckie Jazy. Długość - 33 km. Obecna nawierzchnia drogi /trasy rowerowej - większa część to droga leśna, asfalt na odcinku około 6 km.


Ścieżka żółta

Przebiega w większości przez teren Puszczy Drawskiej. Pozwala odwiedzić miejscowości Przeborowo, Drawiny, Stare Bielice i na koniec w „Nowe Drezdenko”. Długość - 37,5 km. Obecna nawierzchnia drogi /trasy rowerowej - większa część to droga leśna, asfalt na odcinku 17 km.


Ścieżka pomarańczowa

Od Pałacu w Mierzęcinie, przez miejscowości Słonowo, Zagórze, Kosinek, Sarbinowo, Podlesiec, kończąc na Pałacu w Mierzęcinie. Długość - 24 km. Obecna nawierzchnia drogi /trasy rowerowej - większa część to droga leśna, asfalt na odcinku 6 km.

Pomocne linki:


Teren Nadleśnictwa Karwin

„Wolność jest w naturze” 

Przebiega na terenie Nadleśnictwa Karwin (Leśnictwo Ustronie), tworząc pętlę przebiegającą przez malownicze tereny Puszczy Noeckiej. Na trasie można zobaczyć liczne małe jeziora oraz odwierty należące do lokalnej kopalni ropy i gazu. Obecna nawierzchnia drogi/trasy rowerowej - większa część to droga leśna – 24,8 km.


„W okolicy Rezerwatu Lubiatowskie Uroczysko” 

Przebiega na terenie Nadleśnictwa Karwin (Leśnictwo Solecko), tworząc pętlę przebiegającą przez malownicze tereny w około jeziora Solecko. Na trasie znajdują się rezerwaty; Czapienice, Łabędziniec oraz Lubiatowskie Uroczyska. Obecna nawierzchnia drogi/trasy rowerowej - większa część to droga leśna, częściowo asfalt – 16 km.


„Wzdłuż granicy Stawu Goszczanowskiego” 

Przebiega na terenie Nadleśnictwa Karwin (Leśnictwo Bukowo), tworząc pętlę przebiegającą przez malownicze tereny w około Stawu Goszczanowskiego oraz rezerwat przyrody Goszczanowskie Źródliska. Obecna nawierzchnia drogi/trasy rowerowej - większa część to droga leśna– 7,6 km.


Pomocne linki:


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page