top of page

Szlaki Rowerowe #2 - Kierunek Długie

Powiat strzelecko - drezdenecki . Łącznie ponad 300 km szlaków rowerowych oraz pieszych na bardzo atrakcyjnych krajoznawczo szlakach.


Kierunek Długie

Długość - 34 km

Szlaki Rowerowe - Szlak Dankowski

Szlaki Rowerowe -Kierunek Długie

Szlak turystyczny zaczynający się w Strzelcach Krajeńskich można przebyć kierując się kilkoma trasami, w zależności od preferowanej formy aktywności. Rozpocząć go można z ulicy Poznańskiej lub z Grodziskiej w Strzelcach Krajeńskich i kierować się w stronę Starego Kurowa. Trasy łączą się ze sobą, dzięki czemu istnieje możliwość powrotu do punktu startu.

Zaczynając od ulicy Grodziskiej trafia się najpierw do wsi Sidłów, a stamtąd do Gardzka. Później szlak prowadzi utwardzaną, a następnie piaskową drogą. Po przebyciu około 14 km od Gardzka, znajduje się miejsce odpoczynku „Ptasi budzik”- łączący trasy.

Szlak od ulicy Poznańskiej prowadzi przez tereny polne, z niewielkimi kępami leśnymi. Przy jednej z nich, w odległości 3,5 kilometra od początku trasy, zlokalizowane jest miejsce odpoczynku.

Z miejsca łączącego obie trasy można wybrać dwie drogi – jedną, krótszą i prostszą, prowadzącą przez puszczę wprost do Długiego (10 km) i drugą, która rozwidla się ok. 1,5 km od „Ptasiego Budzika” i wiedzie ku śródleśnym jeziorom.

23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page