Print Friendly, PDF & Email

IMPREZY - Lubuskie Mazury

Zlot Aut Zabytkowych - Classica Mierzęcin

 źródło Pałac Mierzęcin

Mierzęcin - Święto konia - coroczna impreza w sierpniu

 źródło Pałac Mierzęcin

Łemkowska Watra w Ługach - coroczny międzynarodowy zlot Łemków

3 dni na Cysterskim Szlaku w Bierzwniku- coroczna impreza w lipcu

 źródło Gmina Bierzwnik

Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Dobiegniew Cup rozgrywany jest rokrocznie od 1994 roku w pierwszym tygodniu lipca.


W dotychczasowych edycjach brały udział drużyn z całej Polski oraz zespoły duńskie, niemieckie, angielskie, ukraińskie, białoruskie, szwedzkie, litewskie, łotewskie i estońskie, turniej rozgrywany jest w czterech kategoriach wiekowych. Atrakcjami turnieju są pokazowe mecze piłki nożnej z udziałem najlepszych polskich drużyn klubowych oraz szereg imprez towarzyszących o charakterze kulturalno-rekreacyjnym między innymi festyny z obsadą renomowanych Polskich artystów, jachting, jazda konna, spływy kajakowe, wycieczki do Drawieńskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Woldenberczyków.

Idea turnieju wynika z tradycji olimpiady sportowej, którą w roku 1944 zorganizowali jeńcy Obozu Oflag II C Woldenberg, jaki mieścił się w czasie wojny w Dobiegniewie, jest kontynuacją szczytnych celów, jakie przyświecają ludziom uprawiającym sport i działającym na rzecz upowszechniania go wśród dzieci i młodzieży.

Turniej adresowany jest do dzieci i młodzieży z terenu całej Europy. To piłkarska przygoda dla uczestników krajowych i zagranicznych W turnieju piłkarskim rokrocznie uczestniczy około 60 drużyn w pięciu kategoriach wiekowych, w tym również drużyny zagraniczne z krajów Europy środkowo-wschodniej, co daje łączną liczbę ok. 1000 młodych zawodników. Inauguracja Turnieju rozpoczyna się korowodem młodych sportowców w poniedziałkowe popołudnie. Mecze rozgrywane są od wtorku i trwają przez cały tydzień, kończąc się w sobotę finałami. Zakończenie turnieju to finały rozgrywek i wręczenie nagród, w tym Pucharu Fair Play oraz wielki festyn muzyczny połączony z pokazem sztucznych ogni na stadionie w Dobiegniewie. Honorowy patronat nad imprezą sprawują: Polski Związek Piłki Nożnej, Lubuska Rada Olimpijska, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Lubuskie Kuratorium Oświaty, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Kraj. oraz Rada Miejska w Dobiegniewie.

czytaj więcej

www.dobiegniewcup.pl

źródło Gmina Dobiegniew

Dodaj na Facebooku
Pin It