Print Friendly, PDF & Email

 ogólne informacje   warunki rezerwacji   spływy po jeziorach   spływy po rzekach 

Lubuskie Mazury - spływy kajakowe


Lubuskie Mazury to drugi w Polsce po Mazurach największy obszar pod względem ilości jezior. Większość tych jezior pochodzi z województwa lubuskiego, a pozostałe z pogranicza województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Jest ich łącznie przeszło 800, o pow. większej niż 1 ha i liczą łącznie przeszło tysiąc hektarów lustra wody co daje szlak żeglugowy na długości ponad 70 km.

Mazury kojarzą się z jeziorami w północnowschodniej Polsce, które obejmują obszar Warmii i Mazur, natomiast nazwa Lubuskie Mazury dotyczy, drugiego obszaru w Polsce pod względem największej ilości jezior i obejmuje obszar województw: lubuskiego (największa ilość jezior 600), południowej części zachodniopomorskiego i zachodniej części wielkopolskiego.

Lubuskie Mazury, to także obszar Drawieńskiego Parku Narodowego o pow. 113,4 km², z urokliwą rzeką Drawą i przyległymi do niej innymi rzekami (jedną z najczystszych rzek w Polsce), zaskakującą widokami, z spływami kajakowymi, z licznymi szlakami rowerowymi i pieszymi oraz obszar Parku Narodowego Ujście Warty. Park Narodowy „Ujście Warty uznany został jednym z 7 Nowych Cudów Polski.

Lubuskie Mazury to 64 rezerwaty przyrody, ponad 1500 pomników przyrody, 10 parków przyrodniczych i 7 parków krajobrazowychNależy tutaj wyróżnić Park MużakowaGeopark Łuk Mużakowa opatrzony został znakiem UNESCO.

W naszych wodach występuje 55 gatunków ryb z 80 występujących w całej Polsce - zobacz więcej

Lubuskie Mazury to prawie 4 tys. zabytków, to m.in. pałace, zamki, dwory, folwarki oraz parki pałacowe.

Lubuskie Mazury, to także drugi w Polsce po Mazurach szlak żeglugowy na długości ponad 70 km. Zaczyna się w miejscowości Długie na jeziorze Lipie, dalej kanałem do jeziora Słowa, potem kanałem do Jeziora Łabęty i kanałem do Jeziora Osiek - zobacz więcej

Wykorzystując w ten sposób system kanałów i przesmyków, możliwe będzie dotarcie do rzeki Mierzęckiej Strugi i potem do rzeki Drawy, następnie Noteci i Warty z miejscowością Gorzów Wlkp., dalej Odrą do Morza Bałtyckiego co łącznie daje ok. 350 km. lub kanałami Hawella dopłyniemy do Berlina.

Szlak wodny „Lubuskie Mazury”, w 2008 roku został zaliczony do produktów markowych województwa lubuskiego.


Możliwości spływów kajakowych - Lubuskie Mazury

Plaża Długie - Most Pojednania - Chomętowo - Plaża Ługi - Plaża Osiek - Plaża Dobiegniew - Drawieński Park Narodowy rzeką Drawą - Ku Bałtykowi.

Szlak ma swój początek w Długiem nad jeziorem Lipie. Potem biegnie przesmykiem do Jeziora Słowa wśród leśnych wzgórz. Akwen urzeka przezroczystą wodą o niebieskawym odcieniu, ponieważ jest jeziorem wapiennym. Niektórzy nazywają je nawet Szmaragdowym. Tu podwodne łąki tworzą duże glony ramienice. Legenda mówi, że jezioro powstało w miejscu, gdzie diabeł wydobywał piasek na budowę mostu do jeziora Osiek, zwanego też Chomętowskim. Więc płyniemy przebijając się przez bagniska i uroczyska, przepiękne wodne łąki z nenufarami i grążelami, dosłownie podwodne akwarium. Tutaj również ptaki można obserwować z bliska. Następnie dopływamy do jeziora Osiek i dalej Mierzęcinką do Drawieńskiego Parku Narodowego, potem Notecią, Wartą do Gorzowa Wlkp, do Berlina lub Odrą do Bałtyku.

Osoby chcące skorzystać ze spływu w tygodniu po swojej pracy, mogą zamówić krótszy spływ po jeziorach - spływ nr 1 lub 2 (od godz. 16.00 do 20.00-21.00). Rezerwacja i ustalenia telefonicznie pod:

tel. +48 600 806 412 organizator Piotr Karpiński

zobacz większą mapę spływów kajakowych

Spływy kajakowe jeziorami (jednodniowe, kilkudniowe)

Organizujemy spływy jednodniowe, dwudniowe, trzydniowe, czterodniowe, sześciodniowe, siedmiodniowe - indywidualne lub dla grup, czy firm i instytucji z noclegiem, ogniskiem oraz atrakcjami.

Wędkarze mogą mieć przerwy na wędkowanie, wtenczas będą indywidualne ustalenia co do obiadu i odbioru kajaków czy dowozu na miejsce startu.

 

Posiadamy wysokiej klasy kajaki roteko caymann / lekkie wiosła aluminiowe / kapok 

 Spływy kajakowe jednodniowe

Spływy jednodniowe są zakończone ogniskiem oraz w miejscu postoju serwowany jest obiad. Po dopłynięciu do punktu końcowego wszystkie osoby są dowożone do miejsca biwakowego z ogniskiem, gdzie też są zaparkowane Państwa samochody.

Jest też możliwość zabukowania noclegu lub nocleg pod swoim namiotem na polu Campingowym z WC i prysznicami oraz prądem przy piaszczystej plaży z pomostem, a także z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Spływy jednodniowe rozpoczynają się z różnych plaż w zależności od wybranej trasy i tak samo spływy kajakowe.

Spływy kajakowe kilkudniowe

Przy spływach kajakowych kilku dniowych jest możliwość wyboru z noclegiem lub bez.

Po dopłynięciu do punktu końcowego wszystkie osoby są dowożone do miejsca biwakowego z ogniskiem, gdzie też są zaparkowane Państwa samochody.

Każdego dnia spływ zakończony jest ogniskiem oraz w miejscu postoju i noclegu serwowany jest obiad.

Jest możliwość zabukowania noclegu lub nocleg pod swoim namiotem na polu Campingowym z WC i prysznicami oraz prądem przy piaszczystej plaży z pomostem, a także z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Spływy kajakowe kilkudniowe mogą odbywać się każdego dnia lub są przeplatane dniem bez spływu z możliwością odpoczynku w miejscu noclegu na jednej z plaż na polu Kampingowym. Wówczas mają Państwo czas dla siebie lub jest możliwość skorzystania z wycieczki rowerowej albo z wycieczki naszym transportem do Pałacu Mięrzecin.

Wycieczka rowerowa odbywa się po okolicznych lasach podziwiając naszą dziewiczą przyrodę, dowiadując się o lesie i zamieszkałych ptakach i leśnych zwierzętach. Wycieczki rowerowe są organizowane w wyjątkowe miejsca, które zaskakują swoim pięknem, których nie znają nawet okoliczni mieszkańcy.

tel. +48 600 806 412 Piotr Karpiński organizator

 ogólne informacje   warunki rezerwacji   spływy po jeziorach   spływy po rzekach 

Dodaj na Facebooku
Pin It