Print Friendly, PDF & Email

Park Grzybowy Piłka - Lubuskie Mazury

Park Grzybowy w Piłce mieści się na 1 ha w Puszczy Noteckiej w małej miejscowości Piłka (Gmina Drawsko). Niedaleko miejscowości Drawsko (nie mylić z Drawskiem Pomorskim).

Park Grzybowy, to wyjątkowa i chyba jedyna taka ścieżka edukacyjno – przyrodnicza w Polsce. Dlaczego? Bo spacerując po niej można podziwiać gigantycznych rozmiarów grzyby!!!  I jeszcze najważniejsza informacja: wstęp do parku jest bezpłatny!!

Na ścieżce znajdziemy również ciekawe tablice informacyjne, z których wiele można się dowiedzieć o grzybach, wykazy grzybów jadalnych oraz niejadalnych, a także sympatyczne postaci zwierząt leśnych.

źródło zdzieckiemdo.pl

Park Rybny Marylin - Lubuskie Mazury

Przystań Yndzel Drawsko

Przystań znajduje się w północnej części wsi Drawsko w bliskiej odległości od centrum, to marina na międzynarodowym szlaku wodnym Noteci E-70.

Przystań posiada umocnione nabrzeże dla obsługi statku pasażerskiego o długości 20 m i maksymalnym zanurzeniu 1,5 m. Znajdują się tutaj miejsca do jednoczesnego swobodnego cumowania dla 30 średnich jednostek.

Znajduje się także pole namiotowe i plaża.

Gmina Drawsko wzbogaciła się o obiekt z prawdziwego zdarzenia. W budynku przystani są sanitariaty oraz magazyn sprzętu (rowery miejskie i kajaki)  świetlica z wyposażoną kuchnią, tv, kominkiem.  Na poddaszu znajdują się (2 pokoje) z miejscami noclegowymi (10 miejsc) z wyjściem na zielony taras na dachu.

Istnieje też możliwość podłączenia się do prądu (długi przedłużacz niezbędny).

Teren wokół mariny również został zagospodarowany tj. dwie plaże, platforma widokowa, boisko do piłki plażowej, miejsce na ognisko.

żródło rowers.pl

otwórz większą mapę - dojazd

Dodaj na Facebooku
Pin It